Portatīvie datori – Apple pret Windows PC

Laiks iedziļināties mūžsenajā problēmā, par kuru tiek diskutēts pie tējas glāzes ofisā, ar draugiem atvaļinājumā, un vakarā pie šņabja, proti – kas tad īsti ir labāks – Apple portatīvie datori (MacBook, Macbook Pro, Macbook Air) vai PC bāzēts notebooks, vai nu tas būtu Windows vai Linux.

Neesmu fanbojs ne vienai, ne otrai nometnei – uzskatu, ka var jau visādi, un katrs izvēlas sev piemērotāko, tāpēc tā īsi uzrakstīšu, kas tad ir tie faktori, kas šīs platformas atšķir, un varbūt tas izvēli vienā vai otrā virzienā padarīs patīkamāku.

Vispirms – atšķiras operētājsistēmas, un tas automātiski ierobežo palaižamās programmas – proti, uz Apple datoriem neies Win domātās programmas, un otrādi. Uz Apple datoriem ir pāris iespēju šo problēmu apiet, piemēram, ar bootcamp, kas ļauj Apple MacBook portatīvajā datorā darbināt Windows, pa lielam padarot to par parastu Win bāzētu datoru (ar visnotaļ labiem dzelžu parametriem). Vēl ir arī iespējas darbināt Windows desktopu paralēli – vienvārdsakot, iespējas ir.

Nekas cits jau Apple neatliek – ja šie nekādi nepiedāvātu iespēju darbināt Win programmas, šiem nāktos šķirties no acīmredzot, visai būtiskas lietotāju daļas – jo bieži vien gadās tā, ka specifiskas lietas, kas vajadzīgas darbam (piemēram, visādi interneta mārketinga tūļi), vai spēles darbojas tikai zem Windows.

Zem Windows īsti Apple programmatūru nepalaidīsi (nu, protams, ir hardcore varianti instalēt MacOs uz parastiem PC, bet nu tur bieži ir visai lielas problēmas to pasākumu piedabūt strādāt), bet nu – tā īsti jau priekš Mac nav nekā tāda ekskluzīva un briesmīgi vajadzīga – un ja dikti gribas darbināt piem. Logic, tad nu – vieglāk ir nopirkt Mac.

Apple un Windows bāzētie portatīvie datori atšķiras arī cenā – manuprāt, tas gan ir mānīgi. Ja paņem līdzīgas kvalitātes/konfigurācijas portatīvo datoru, kā piemēram, Sony Vaio, tad secinājums ir nelāgs – Windows bāzēts portatīvais dators tomēr maksā apmēram tikpat.

Tā kā.. mana izvēle ir MacBook portatīvais dators. Tas ir kvalitatīvs, izskatās labāk, un uz viņa varu izdarīt pilnīgi visu, ko vēlos – jo arī konfigurācija MacBookiem ir pietiekoši nopietna. Ja varat norīt lielo cenu (proti, samaksāt latus 800 par kvalitatīvu un jaudīgu datoru, tā vietā, lai nopirktu sākuma līmeņa portatīvo datoru par Ls 300), tad tas ir tas, ko es viennozīmīgi varu ieteikt darīt.

Vairāk visādu pārdomu portatīvo datoru sakarā – portālā portatīvais dators.

Advertisements
  1. No trackbacks yet.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: