Portatīvais dators – kam uzticēt remontu?

Šad tad jau portatīvie datori lūzt – un tas nav nekāds pasaules gals. Tomēr tas var prasīt gana laika un līdzekļu, lai atkal savestu tos darba kārtībā. It īpaši, ja pats neesat datorspeciālists – tad nākas vien uzticēties visādiem servisiem un gudriniekiem, kuri par tādu vai savādāku summu apsola savest jūsu datoru perfektā darba kārtībā.

Portatīvie datori, gluži kā citi, var salūzt visdažādākajos veidos – sākot no fiziska bojājuma, un beidzot ar programmatūras problēmām – piemēram, vīrusiem u.c. Tas var noteikt, kam uzticēsiet datora remontu – piemēram, ja portatīvā datora ekrāns pēkšņi kļūst melns un vairs neattēlo jūsu kursa darbu (vai World of Warcraft), tad, visticamāk, būs jāvēršas ražotāja autorizētā servisā, lai tur šo bēdu novērstu. Savukārt, ja gluži vienkārši esat noķēris kādu vīrusu (pilnīgi likumīgi lejupielādējot licencētu linux no piratebay, protams), tad šādai problēmai ar garantiju nav ne mazākā sakara, un attiecīgi, remontu var uzdot veikt jebkurai uzticamai personai vai firmai.

Te nu esmu nonācis pie lielākās problēmas – kam tad, galu galā, mūsdienās var uzticēties? Bieži uz portatīvā datora taču glabājas ļoti privāti dati, vai arī svarīgi un konfidenciāli biznesa dokumenti, kurus galīgi nebūtu vēlams nodot trešo personu rokās.

Varu tikai ieteikt ievērot pāris vienkāršu lietu. Vispirms – parūpējieties par datu šifrēšanu. Labāk to izdarīt laicīgi, nekā pēc tam kost pirkstos, kad portatīvais dators jāatdod servisā, vai pasarg dies, tiek nozagts.

Ja tas ir iespējams, pirms atdošanas remontā nokopējiet svarīgos dokumentus uz USB datu nesēja, vai tā būtu zibatmiņa (flash), vai ārējais cietais disks, un nodzēsiet tos no datora. Protams, īstam hackerim tas nebūs šķērslis – tomēr, ticiet man, diezvai kādam tik ļoti interesē jūsu atvaļinājuma izklaides, savukārt, ja jums uz datora glabājas nopietni biznesa dokumenti, visdrīzāk, jums ir arī ja ne gluži uzticams, tad vismaz nopietnus konfidencialitātes līgumus parakstījis sistēmu administrators, kurš tad, attiecīgi, var parūpēties par šo problēmu.

Nu un pa lielam – varu teikt tikai to, ka ja nu informācija tiešām ir ļoti privāta, un nodzēst vairs nekādi pirms atdošanas remontā – tad varu ieteikt uzticēties pēc iespējas lielākai firmai, jo iespēja, ka tās meistaram nebūs ne laika, ne vēlmes ņemties pa jūsu datoru, ir daudz lielāka, nekā kādā mazā firmelē, vai privātam studentam.

Tātad – galvenais ir parūpēties pašam par sevi, datus šifrējot un pirms datora remontēšanas dzēst, kā arī izvēlēties pietiekami nopietnu kantori, kuram ir reputācija, ko zaudēt. Vai arī – vienkārši uzticiet to kādam radiniekam, kurš darbojas šajā jomā. Savs cilvēks, kā nekā.

Novēlu, lai jūsu datori nelūzt! 🙂

Vairāk informācijas par portatīvajiem datoriem – Portatīvais dators.

Advertisements
  1. No trackbacks yet.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: