Portatīvie datori – beidzot kāds raksta, ko darīt PIRMS iegādes!

Tā kā nesen iegādājos portatīvo datoru (sk. Kā es izvēlējos portatīvo datoru), nācās iepazīties ar samērā daudziem interneta resursiem, un, ja godīgi, tad lielākā daļa informācijas bija par to, kā un kur iegādāties, un visai maz par to, uz ko tad īsti skatīties, un kādus kritērijus ņemt vērā, izvēloties sev portatīvo datoru.

Papildu sirdsēstus man sagādāja brālēns, kurš paziņoja, ka viņam esot apriebies strādāt (kā tad!) mājās ar darba portatīvo datoru, kam sisadmins (mūlāps tāds) bija nogriezis itin visu, ieskaitot pieeju draugiem.lv, un līdz ar to brālēns bija nobriedis iegādāties lētu portatīvo datoru – un īsti nesaprata, no kura gala sākt un uz ko skatīties. Par šo tēmu atradu samērā jēdzīgu rakstu lūk šeit – Lietots portatīvais dators.

Bija prieks atklāt, ka beidzot cilvēki ir pievērsušies ne tikai portatīvo datoru tirdzniecībai, bet arī sākuši rakstīt, ko un kā darīt PIRMS tiek iztērēta nauda un iegādāts jauns portatīvais dators.

Nu un atgriežoties pie interneta resursiem par portatīvajiem datoriem kā tādiem, portāls, kurā atradu šo rakstu, bija visnotaļ patīkami uzrakstīts un ar noderīgu informāciju bagāts. Varbūt datorspeciālistiem tā neliksies, bet nu – palasiet portatīvais dators, varbūt atradīsiet arī kautko interesantu un noderīgu.

Un vispār, pētot to, kas notiek latvijas interneta veikalos, pēdējā gada laikā nonācu pie secinājuma, ka ar dažu portālu palīdzību (piemēram, salidzini.lv un kurpirkt.lv) ir sācies reāls karš par cenām un, tādējādi, veikalu apmeklētājiem. Tas, savukārt ir novedis pie tā, ka bieži vienk informācija daudzos interneta veikalos ir visnotaļ maldinoša, neprecīza un, reizēm, klaji aplama – cilvēki cenšas iegūt pēc iespējas vairāk apmeklētāju saviem resursiem izmantojot visdažādākās metodes bieži vienkārši, klaji maldinot potenciālos pircējus. Es saprotu, laiki ir grūti, visi cenšas nopelnīt maizīti kā var, it sevišķi pēc “trekno gadu” beigām. Bet nu kungi, būsim godīgi, piečakarējot cilvēku vienu reizi, mēs nekad neizveidosim ilglaicīgu biznesu, vēljovairāk, tādā mazā valstī kā Latvija!

Palasot lietotāju atsauksmes par internetā nopirktajām precēm un pakalpojumu kvalitāti atliek tikai ar nožēlu nopūsties – lielākajai daļai jauno interneta veikalu pakalpojumu kvalitāte bieži vien klibo, savukārt cenu kari ir noveduši pie tā, ka cilvēki cenšas pārdot par katru cenu, neskatoties ne uz ko un nedomājot par to, kas notiks ar patērētāju pēc tam, kad nauda tiks samaksāta – nedaudz sāk atgādināt Rumbulas tirgu. Es pieļauju iespēju, ka “apliešana ar dubļiem” ar šāda veida atsauksmēm atsevišķos gadījumos arī ir savs “reklāmas triks”, bet nu jebkurā gadījumā.

Kopumā, nav jau viss tik slikti – bet nu jāskatās ir uzmanīgi, it īpaši, ja vēlaties iegādāties labu mantu, pārāk nepārmaksājot. Un bija tiešām patīkami atrast webā informāciju, kas visnotaļ saviesīgā valodā izskaidro to, kas parastam cilvēkam gluži nav skaidrs no piedzimšanas 🙂

Advertisements
  1. No trackbacks yet.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: