Kā es izvēlējos portatīvo datoru

Vienu dienu pienāca brīdis, kad man bija galīgi līdz kaklam mans vecais portatīvais dators – nu un, būsim atklāti, pēc tā jau sen ilgojās datortehnikas muzejs. Tā nu, pēc ilgiem sirdsēstiem un skaidrošanās ar otro pusi, kāpēc mēs šomēnes nevaram atļauties samaksāt par vasaras ceļojumu, samierinājos ar domu, ka nāksies nolocīt visai apaļu summu par jaunu darbarīku – tā kā mans darbs norit tikai un vienīgi pie datora, man ir svarīgi, lai tas būtu kvalitatīvs, uzticams, un tajā pašā laikā – lai es uz tā varētu uzspēlēt World of Warcraft, kad nu man uz to uznāk luste (piezīme warcraft jefiņiem – mans iecienītais characteris ir Restoration Druids, tā kā esmu kruts).

Nu lūk, ar šiem apsvērumiem galvā, pēc tam, kad Alfā biju ierijis kebabu, nolēmu doties uz Elkoru un citiem veikaliem, kuros pārdod portatīvos datorus un pievērsties situācijas izpētei.

Tā kā vairāk vai mazāk man bija priekšstats par to, kuri modeļi un tehnoloģijas ir mūsdienīgi, un kuri, savukārt, ir jau iepriekšējās paaudzes, biju visnotaļ šokēts par to, ka iepriekšējās paaudzes portatīvie datori nemaz arī nebija lētāki – bieži vien tie bija nolikti blakus mūsdienīgākiem un gandrīz par to pašu cenu. Secinājums – atmaksājas izpētīt šādas lietas, lai pēc tam nebūtu aplauziens, uzzinot, ka par dārgu cenu esat iegādājies vakardienas tehnoloģijas.

Man bija arī skaidras savas tehniskās prasības – monitoram vajadzēja būt 15.4″ lielumā, cietajam diskam – ne mazākam par 300 GB un operatīvajai atmiņai – vismaz 3 GB. Savukārt, video karte nedrīkstēja būt iebūvētā, jo tās nevelk gandrīz neko, kas krutāks par Solitaire (un tā kā Solitaire esmu izgājis daudz reižu, tas vairs nespēj mani aizraut 😀 ) Procesoram, savukārt, tik milzīgas nozīmes nav, bet tam bija jābūt gluži vienkārši samērā jaudīgam un miers.

Varētu jau šeit rakstīt par konkrētiem modeļiem un tā, bet tas viss mainās tik strauji, ka labāk palikšu pie vispārīgā ieteikuma – vai nu izpētiet internetā, vai apvaicājieties kādam pazīstamam datorspeciālistam, nu un galabeigās – varat vaicāt arī tepat, komentāros, un lūkošu, ko nu varu līdzēt.

Nu lūk, kad biju iepazinies ar šo satraucošo situāciju veikalu sakarā, sapratu, ka vislabāk izvēlēties portatīvo datoru no daudzo interneta veikalu piedāvājuma. Protams, kā vairums no mums, es rīkojos visai nelietīgi – iegriezos īstā veikalā modeli apskatīt dzīvē un pēc tam pasūtīju internetā. Starp citu, pirms šai sakarā parasto veikalu pārdevēji man metas virsū ar cirvi, teikšu, ka jums, čaļi, gan mazliet nekaitētu piedomāt pie apkalpošanas kultūras – un tad es droši vien to kompi arī nopirktu uz vietas. Bet, ja man tuvojas pēc sviedriem smirdošs pārdevējs, kas turklāt pilnīgi neko nerubī par portatīvajiem datoriem.. nu tad, pardon, iepirkšos mājās, internetā, tīrs un smaržīgs.

Vienvārdsakot, ja neiedziļinamies konkrētos modeļos, portatīvā datora izvēle nebija nemaz arī tik grūts process – lūk, dažas elementāras lietas, kuras iesaku atcerēties.

  • Saprotiet, kas tieši jums vajadzīgs – nav nekādas jēgas tikai veikalā sākt domāt, ko tad īsti jūs no sava datora sagaidat
  • Ja jums nepatīk parastā veikala pārdevējs, vai piedāvājums, nav nekāds grēks no tā iziet, neko nenopērkot
  • Nepērciet vakardienas tehnoloģijas par šodienas cenu

Nu lūk, apmēram tādi secinājumi man radās, izvēloties portatīvo datoru sev.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: