Portatīvais dators vai galda dators?

Bieži šī izvēle ir elementāra – ja vēlaties strādāt ne tikai mājās pie galda, bet arī saulainās salās, tad nepieciešams ir portatīvais dators – savukārt, ja jūs interesē jauda, un lai jaunākās spēles darbotos vismaksimākajos grafikas režīmos – nekas cits neatliks, kā iegādāties galda datoru.

Mana pieredze gan liecina, ka dzīvē viss nekad nav tik vienkārši – un vajadzības katram ir savas, līdz ar to arī atbilde uz jautājumu, ko izvēlēties – portatīvo vai galda datoru, reti kad ir viennozīmīga.

Apskatīšu dažus tipiskākos datoru lietošanas gadījumus – un izteikšu savas domas par to, kas būtu vislabākā izvēle.

1. Personīgo datoru lietojat tikai mājās, internetam, e-pastam, kādai spēlei, tomēr neesat nopietns datorspēļu fans. Šad tad varbūt samontējat kādu video no neaizmirstamajiem, atvaļinājumā uzņemtajiem kadriem, no kuru skatīšanās, protams, visi izvairās kā no mēra.

Šādā gadījumā varu no sirds ieteikt izvēlēties samērā jaudīgu portatīvo datoru. Jauda vajadzīga tam, lai varētu šad tad uzspēlēt datorspēli, un arī video montēšana būtu patīkamāka – ne internets, ne elektroniskais pasts neprasa īpaši daudz datora resursu.

2. Savu datoru lietojat mājās, un jums ļoti patīk datorspēles, vai arī nopietni aizraujaties ar video, 3d animāciju, un tamlīdzīgām lietām. Šādā gadījumā gan pieņemu, ka jūs tāpat ļoti labi zinat, ko jums vajag – bet nu, atkārtošana ir zināšanu māte 🙂

Pēc manām domām, jums vislabāk būtu izvēlēties jaudīgu stacionāro datoru. Ja esat spēļu fans, jaudīgu galda datoru videokartes, piemēram, GeForce GTX 580, krietni pārspēj vislabākos piedāvājumus, kādi pieejami portatīvajiem datoriem. Savukārt, ja montējat video, strādājat ar audio mājas studijā, vai nodarbojaties ar 3d modelēšanu – stacionārajos datoros ir iespējamas visdažādākās cieto disku kombinācijas, kas dod papildus vietu un drošību. Protams, gan ar portatīvo, gan stacionāro datoru var izmantot ārējos cietos diskus, bet tāda sistēma vairs īsti nav portatīva jebkurā gadījumā, un attiecīgi, kāpēc gan neizvēlēties papildus jaudu, un paplašināšanas iespējas, kādas piedāvā stacionārais dators.

3. Savu datoru lietojat gan mājās, gan darbā, gan atvaļinājumā. Šajā gadījumā vislabākā izvēle ir pēc iespējas vieglāks portatīvais dators, jo, ja neesat kārtīgs spēkavīrs, tad jums ātri vien apniks staipīt apkārt kārtīgu 17″ portatīvo datoru.

Ar īpaši vieglajiem portatīvajiem datoriem gan ir viena problēma – jo vieglāks dators, jo parasti tas ir mazjaudīgāks, ar mazāku disku – šos ierobežojumus nosaka tieši datora izmērs. Tādēļ, ja šad tad bez interneta, e-pasta, biznesa prezentācijām un dokumentiem gribās arī uzspēlēt kādu datorspēli, un līdzekļi nav īpaša problēma, varu ieteikt divus datorus – vienu jaudīgu stacionāro, kurš būs kā atpūtas centrs, un otru, kurš ir pēc iespējas vieglāks un mazāks portatīvais, ko jūs visur varat paņemt līdzi.

Tādā veidā nošausiet divus zaķus ar vienu šāvienu – proti, ja jums būs atsevišķa vide darbam un atsevišķa vide izklaidei, būs iespējams būt produktīvākam 🙂

Kopsavilkums – ir jāapsver tas, kā lietosiet datoru, un tad jau ir samērā vienkārši izvēlēties, vai labākā izvēle jums ir galda dators vai portatīvais dators.

Advertisements
  1. No trackbacks yet.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: